Wiesz, czym jest zielone mięso?

Zielone mięso to inaczej spirulina. Została tak nazwana, bo podobnie jak mięso ma wysoką zawartość składników odżywczych i białka. To jeden ze zdrowszych i wartościowych produktów. Jest często stosowana w diecie sportowców. Chętnie wprowadzają ją do swojej diety osoby dbające o sylwetkę, a także zmagające się z anemią.

   

Spirulina ma niebieskozielony kolor i powstaje z mikroalga z gatunku sinic. Najczęściej dostępna jest w formie tabletek lub proszku. Można ją dodawać do koktajli owocowych lub warzywnych. Często stanowi składnik suplementów pielęgnacyjnych urodę. Można z niej przygotować maseczkę do twarzy, ciała czy nawet włosów.

Czytaj także:  Rybak znalazł ośmiornicę. Tego się jednak nie spodziewał!

Spirulina należy do grupy superżywności, czyli nieprzetworzonej, naturalnej, występującej w przyrodzie. Spirulina jest importowana są z Meksyku i Afryki. Jest bogata w minerały i witaminy. Jak informuje redakcja ZET, odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jest źródłem chlorofilu, który nazywa się eliksirem młodości.

   

Białko w spirulinie stanowi aż 60-70 proc. To oznacza, że zawiera ona nawet cztery razy więcej białka niż mięso. Białko jest pełnowartościowe z kompleksem 18 aminokwasów. Dlatego szczególnie jest ceniona wśród sportowców, ale też wśród wegetarian i wegan. To nie koniec dobroczynnych właściwości spiruliny. Zawiera 39 razy więcej beta-karotenu niż marchewka, witaminy z grupy B, żelazo, potas, wapń, selen, mangan, chrom, witaminy A, C, E.

Czytaj także:  Innowacyjna operacja w polskim szpitalu. Na coś takiego nie zdecydował się nikt wcześniej

Co można zyskać przy stosowaniu spiruliny? Zwiększoną odporność, obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, ochronę przed rozwojem chorób układu krążenia, pomoc w leczeniu anemii. Ponadto świetnie wpływa na włosy, skórę i paznokcie. Można powiedzieć, że jest eliksirem młodość bo opóźnia procesy starzenia i działa przeciwnowotworowo. Kto jeszcze powinien korzystać z cudownych właściwości spiruliny? Osoby cierpiące na choroby wątroby i tarczycy. Pomaga również w zwalczaniu brzydkiego zapachu z ust.