Decyzja rządu o wprowadzeniu lockdownu w całym kraju była jednym z tematów niedzielnego „Śniadania w Polsat News”. Goszczący w programie poseł Konfederacji, prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki oświadczył, że  zamykanie kraju jest nieskuteczne i wcale nie wyhamowuje pandemii. – Trzeba powiedzieć jasno – lockdown nie działa – oświadczył Winnicki.

Polityk wyjaśnił, że gdyby lockdown rzeczywiście działał, to „po czerwcowym ściskaniu się na wiecach wyborczych mielibyśmy wybuch zakażeń w lipcu”. – Nie było tak – przypomniał i dodał:  – Gdyby lockdown działał, to w lipcu, po masowych wakacjach w górach, nad morzem w Polsce mielibyśmy wybuch w sierpniu. Nie było tak.

– Trzeba stwierdzić, że lockdown nie działa, tylko lockdown zabija. Większość osób, które w tamtym roku umarła ponadnormatywnie, nie umarła na covida, ale na lockdown systemu ochrony zdrowia – zaznaczył Winnicki. Poseł jednocześnie zwrócił uwagę, że politykę rządu w kwestii lockdownu od początku wspierają zarówno Platforma Obywatelska, jak i Lewica.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę