„Na skutek spadku liczby zwolenników Wiosny poprawił się łączny wynik ugrupowań wchodzących w skład Koalicji Europejskiej, której kontynuacji wielu obserwatorów spodziewa się także w jesiennym głosowaniu do Sejmu i Senatu”, napisało Centrum Badania Opinii Społecznej w komentarzu do swojego najnowszego sondażu, odnosząc się do tąpnięcia notowań partii Roberta Biedronia.

Wiosna od lutego straciła aż 6 proc. punktów procentowych poparcia i obecnie może liczyć na jedynie 4 proc., czyli na wynik, który nie umożliwia przekroczenia progu wyborczego. Jest to zaskakujące o tyle, że utworzona w lutym partia Roberta Biedronia w badaniach różnych ośrodków miała nawet dwucyfrowy wynik i trzecie miejsce na podium.

Niespodzianką nie jest natomiast dobry wynik PiS, na który w sondażu CBOS zadeklarowało głosowanie aż 44 proc. respondentów. Partia Jarosława Kaczyńskiego odnotowała przy tym wzrost poparcia o 4 proc. w stosunku do badania sprzed miesiąca. Na drugim miejscu uplasowała się PO z wynikiem 20 proc. Jest to więcej niż miesiąc temu o 5 proc. Trzecie miejsce w zestawieniu zajął ruch Kukiz’15, na który zadeklarowało oddanie głosu jedynie 5 proc. ankietowanych.

Pozostałe partie, czyli Wiosna, PSL, SLD, Razem, Nowoczesna, KORWiN i Zieloni, nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat