W Chinach zaatakował koronawirus, wiele osób zostało zarażonych i zmarło. Tymczasem zabójczy wirus zaatakował w Europie! Służby z Wielkiej Brytanii potwierdziły, że kolejne osoby przechodzą badania na jego obecność. Komunikat w sprawie wydał też polski sanepid.

Jak donoszą media, wirus zaatakował już ponad 800 osób, z czego 26 zmarło. BBC podało, że korona wirus prawdopodobnie z Chin trafił do Wielkiej Brytanii. 14 osób ma przechodzić badania. Kilka osób z tej grupy to Chińczycy, którzy byli w Wuhan, mieście w którym zaatakował wirus. Miasto to zostało zamknięte i tym samym odcięte od świata.

W związku z atakiem wirusa komunikat wydał też Główny Inspektor Sanitarny w Polsce. – Wystąpienie kilku przypadków bez historii wizyt na rynku żywności sugeruje możliwość szerszego rozprzestrzenienia się źródła infekcji lub przeniesienia wirusa z człowieka na człowieka (podobnie jak w przypadku innych koronawirusów, takich jak SARS-CoV i MERS-CoV). Należy unikać bliskiego kontaktu z osobami z ostrymi objawami infekcji dróg oddechowych, trzeba często dezynfekować ręce i unikać bliskiego kontaktu z żywymi lub martwymi zwierzętami. Ponadto podróżni z objawami zakażenia dróg oddechowych powinni zakrywać usta i nos podczas kichania – ostrzega sanepid – poinformowano.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę