Wirusolog ostrzega: Jeśli dojdziemy w Polsce do tysiąca przypadków dziennie, przegramy z koronawirusem

Resort zdrowia poinformował w sobotę w porannym komunikacie o kolejnych 584 przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w województwach śląskim i małopolskim. Liczba 584 jest jedną z najgorszych od początku trwania w Polsce epidemii. Do niepokojących danych Ministerstwa Zdrowia odniósł się w rozmowie z Wirtualną Polską znany wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

   

Zdaniem specjalisty wzrost liczby zakażeń wynika z coraz powszechniejszego lekceważenia obostrzeń wprowadzonych na początku epidemii, a obowiązujących do dziś. Chodzi tu o zachowywanie dystansu społecznego oraz o obowiązek noszenia maseczek.

– Trzeba wymusić przestrzeganie obostrzeń. Wesela, pogrzeby, uroczystości rodzinne oraz imprezy rozrywkowe to pula zakażeń, do których nie powinno dojść. Apeluję szczególnie do młodych osób, aby przestały się wygłupiać – oświadczył prof. Gut.

   

– Mamy trend wzrostowy zachorowań. Jeśli dojdziemy do tysiąca przypadków zakażeń dziennie, oznaczać to będzie, że przegraliśmy – stwierdził wirusolog.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News