Wirusolog ostrzega: Jeśli dojdziemy w Polsce do tysiąca przypadków dziennie, przegramy z koronawirusem

Resort zdrowia poinformował w sobotę w porannym komunikacie o kolejnych 584 przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w województwach śląskim i małopolskim. Liczba 584 jest jedną z najgorszych od początku trwania w Polsce epidemii. Do niepokojących danych Ministerstwa Zdrowia odniósł się w rozmowie z Wirtualną Polską znany wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Zdaniem specjalisty wzrost liczby zakażeń wynika z coraz powszechniejszego lekceważenia obostrzeń wprowadzonych na początku epidemii, a obowiązujących do dziś. Chodzi tu o zachowywanie dystansu społecznego oraz o obowiązek noszenia maseczek.

Czytaj także:  Kancelaria Sejmu kupi amunicję, hełmy i kamizelki kuloodporne!

– Trzeba wymusić przestrzeganie obostrzeń. Wesela, pogrzeby, uroczystości rodzinne oraz imprezy rozrywkowe to pula zakażeń, do których nie powinno dojść. Apeluję szczególnie do młodych osób, aby przestały się wygłupiać – oświadczył prof. Gut.

– Mamy trend wzrostowy zachorowań. Jeśli dojdziemy do tysiąca przypadków zakażeń dziennie, oznaczać to będzie, że przegraliśmy – stwierdził wirusolog.

Czytaj także:  Znowu dużo nowych zakażeń. Tym razem najwięcej jest w województwie...

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.