Wizyta premiera w PE już latem. Spotkanie dotyczy przyszłości Unii Europejskiej

Źródła dyplomatyczne Parlamentu Europejskiego w Brukseli informują, że – „Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi w czerwcu lub lipcu Parlament Europejski w Strasburgu”. Potwierdzają to również tamtejsze służby prasowe. – „Spodziewamy się przyjazdu premiera Morawieckiego do Strasburga w lipcu”. – informuje jedno ze źródeł.

O przyjeździe premiera Mateusza Morawieckiego mówił także w rozmowie z PAP dyplomata z Brukseli. – „Do wizyty dojdzie prawdopodobnie w czerwcu lub lipcu. Ustalany jest ostateczny termin”.

Debata z europosłami , na której zbierają się w Parlamencie Europejskim w Strasburgu unijni przywódcy dotyczy przyszłości wspólnoty. Do tej pory strasburski parlament wizytowali premier Irlandii Leo Varadkar, premier Chorwacji Andrej Plenković, a także premier Portugali Antonio Costa.

Z kolei prezydent Francji Emmanuel Macron przyjedzie do PE już w przyszłym tygodniu. Ta debata plenarna będzie czwartą z serii. Aktywny udział w spotkaniu będzie mieć także szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Czytaj także:  Ojciec z synem katowali matkę przez 5 lat aż zmarła! Wyrok kuriozalny!