Fot. Pixabay.com

Rząd Izraela w związku ze wzrostem liczby nowych przypadków koronawirusa planuje wprowadzenie obostrzeń. W ocenie premiera Naftalego Bennetta szczepionka może być mniej skuteczna przy wariancie Delta i Delta Plus.

W ciągu ostatniej doby służby sanitarne odnotowały w Izraelu 850 nowych zarażeń koronawirusem, co jest najwyższym przyrostem dobowym od czterech miesięcy.

– Same szczepionki nie wystarczą do walki z wariantem Delta. Potrzebujemy współpracy obywateli, aby pokonać koronawirusa bez konieczności narzucania restrykcji – oświadczył izraelski premier Naftali Bennett.

Polityk zaznaczył, że jego służby nie wiedzą dokładnie, jaka jest skuteczność ochrony przez szczepionkę w przypadku kontaktu z wariantem Delta i innymi, w tym Delta Plus. – Nie wiemy, w jakim stopniu szczepionka pomaga, ale wszystko wskazuje na to, że znacznie mniej – stwierdził Bennett.

Z danych przedstawionych przez izraelski resort zdrowia wynika, że w kraju zaszczepiło się prawie 62 proc. populacji, a 56,12 proc. jest już w pełni zaszczepiona.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę