Włamał się do piwnicy w bloku. Grozi mu do 15 lat więzienia

Piwnica
Fot. Creative Commons

Komenda Miejska Policji w Gdańsku przekazała, że funkcjonariusze z Oruni zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który wszedł do piwnicy w jednym z bloków. Jego łupem padły narzędzia budowlane, za co teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło we wtorkowy poranek. Policjanci z komisariatu na gdańskiej Oruni dostali wówczas zgłoszenie, że doszło do kradzieży z włamaniem. Dokonano jej w jednej z piwnic w bloku na terenie dzielnicy Chełm.

Sprawcą okazał się 42-latek, który wyłamał zamek, po czym ukradł znajdujące się w środku narzędzia budowlane. Jego łupem padły klucz hydrauliczny, rękawice robocze, reflektor, taśmy malarskie, poziomice i piła ręczna. Straty wyceniono na cztery tysiące złotych.

REKLAMA

Wszystkie skradzione łupy złodziej przechowywał we własnej piwnicy, dzięki czemu nie było trudno je znaleźć. Niedługo później udało się również zatrzymać sprawcę, 42-letniego mieszkańca dzielnicy Chełm.

Narzędzia zostały już zwrócone właścicielowi, a złodziej usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Już wcześniej był karany, bowiem dopuścił się podobnych przestępstw. Z tego powodu grozi mu do 15 lat więzienia.

REKLAMA