muszla klozetowa
fot. Pxhere

Mycie toalety nie należy do najprzyjemniejszych domowych obowiązków, szczególnie gdy po naszej pracy nie ma żadnych efektów. Masz już dość długotrwałego i żmudnego szorowania? Poznaj świetny domowy patent na czyszczenie toalety.

Mycie toalety nie musi być kłopotliwe

Gdy zauważysz, że Twoja praca nie idzie na marne i przynosi wiele korzyści, przekonasz się, że to dość zadziwiająca, ale równocześnie rewelacyjna metoda! Płyn do prania znakomicie odświeża WC – wszystko za sprawą obecnych w nim surfaktantów, które w mgnieniu oka rozbijają osady i zabrudzenia. Eliminują także kamień, bo detergenty zawierają składniki zmiękczające wodę. Ale jak zastosować je do mycia toalety?

Czyszczenie toalety płynem do prania – krok po kroku

Na początku spłucz toaletę, aby płyn bądź proszek lepiej przystawały do jej wewnętrznych elementów. Dodaj do muszli 1 miarkę (ok. pół szklanki) proszku/płynu do prania – najlepiej wybierz taki zaadresowany do białych ubrań. Detergent zaaplikuj bezpośrednio na ścianki. Po chwili zamknij sedes i odczekaj 15-20 minut, aby preparat zaczął działać. Potem starannie wyszoruj muszlę. W preparatach do białych tkanin znajduje się antybakteryjny wybielacz, który wzmacnia efekt. Toaletę czyść starannie i wnikliwie – staraj się nie przeoczać żadnych zagłębień. Na koniec spłucz muszlę i gotowe.

Inne domowe metody na czyszczenie WC

Powyższy patent możesz stosować na zmianę ze sklepowymi detergentami albo z tym domowym sposobem na lśniącą i pachnącą toaletę: wlej do niej całą butelkę Coli i zacznij szorować. Ten trik z pewnością zostanie z Tobą na dłużej, bo rezultaty są naprawdę imponujące!

Czytaj też: Do czego służy trzecia komora w pralce? Wiele osób wciąż o tym nie wie


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę