Wlej do pralki, aby nie prasować potem firanek. Kosmetyk zrobi to za ciebie

pralka - komora na detergenty
fot. screen Youtube / Smart Fox

Wydaje się, że nie ma nic prostszego niż pranie firanek, aczkolwiek niektórzy mogą mieć z tym problem i warto coś na to poradzić. Nieraz, gdy wyciągamy z bębna białe tkaniny, od razu popadamy w skrajność, bo szykuje się prasowanie. Jak się przed tym uchronić? Zdradzamy najszybszą możliwą strategię, która w dodatku prawie nic nie kosztuje. Oprócz wiedzy o tym, jak właściwie prać firanki, przyda się pewien gadżet, który zapewne masz w łazience.

REKLAMA

Patenty na pranie tkanin, z którymi warto się zapoznać

Najefektywniejsze jest odnawianie firanek w pralce automatycznej, o ile wiesz, jak wykonać je prawidłowo. Po wyszukaniu konkretnego cyklu, ustaw jeszcze temperaturę, a ta ma wynosić maksymalnie 30°C. Tym oto sposobem firany będą nieskazitelnie białe i nie dojdzie do uszkodzenia ich delikatnych włókien. Niektórzy celowo przesuwają termin prania firanek z obawy o prasowanie, które wydaje się męczącą i długotrwałą czynnością domową. Na szczęście istnieje trik na pranie tkanin bez zagnieceń.

Jak prać firanki, aby nie było na nich zagnieceń?

Nim ulokujesz firanki w bębnie, dopilnuj, by w środku miały one trochę wolnego miejsca. Inaczej możesz być pewien, że wyjmiesz je całe zagniecione, a przecież chcesz się przed tym ustrzec. Sekret idealnie czystych tkanin bez zagnieceń tkwi w procesie prania podzielonym na etapy. Wszak lepiej wykonać kilka małych prań niż jedno wielkie. Przeładować bęben to najgorsze, co możesz w tej sytuacji zrobić. Robiąc sukcesywne pranie, błyskawicznie dostrzeżesz różnicę. Potem kolej na ustawienie niskiej temperatury i obrotów. Tutaj najlepiej wybrać cykl prania ręcznego lub do delikatnych tkanin. W tym momencie możesz pomyśleć o detergencie. Lepszy płyn do płukania czy proszek do prania? Żaden. Oto skuteczniejszy zamiennik.

REKLAMA

Zapomnij o prasowaniu firanek. Odżywka do włosów zadziała lepiej niż żelazko

Pogniecione firanki pozostaną tylko niemiłym wspomnieniem, jeśli zawczasu dodasz do przegródki w pralce zakrętkę odżywki do włosów. Swoją funkcję spełni każda odżywka, nawet ta najtańsza.

Czytaj też: Wrzuć do pralki razem z ciemnymi ubraniami. W mig rozwiążesz nurtujący problem

REKLAMA

Podziel się: