Wlej do skrytki. Usuwa swąd, czyści ubrania i pralkę, a kosztuje grosze

wlewanie octu do skrytki w pralce
fot. screen Youtube / greenlifetipps

Ma w domu uniwersalne zastosowanie. Zadziała nie tylko w kuchni, ale i innych pomieszczeniach, np. w łazience. Nadaje się do mycia podłogi, a nawet do… prania. Jakie korzyści przynosi dodanie odrobiny octu do przegródki w pralce? Co najmniej kilka. Więcej szczegółów zdradzamy poniżej.

REKLAMA

Ocet pomoże zneutralizować brzydki zapach

Jak usunąć swąd? Wsadź ręczniki do bębna pralki, a do szufladki wlej 2 szklanki octu spirytusowego, następnie nastaw cykl piorący o maksymalnej temperaturze. Gdy program dobiegnie końca, wyjmij z bębna czyste i miękkie tkaniny.

Identyczny trik możesz wykonać do wybielania białych materiałów. Aby ocet zadziałał jeszcze silniej, wsyp do skrytki na detergenty 2 paczki sody oczyszczonej, a po upraniu odzież znów będzie śnieżnobiała. Pamiętaj, by octu nie stosować do jedwabiu, kaszmiru czy tiulu. Są to bardzo czułe włókna i mogą ulec uszkodzeniu.

REKLAMA

Ocet zastąpi płyn do płukania

Ocet rozwodnij (w proporcji z wodą 1:3), a potem wlej do niego kilkanaście kropel dowolnego oleju eterycznego. Wszystko starannie wymieszaj. Płyn nadaje się do użycia. Zmiękczy tkaniny i ochroni je przed płowieniem.

Ocet jest niezbędny podczas prania. Do czego jeszcze się przyda?

Przy pomocy octu umyjesz pralkę. Po oczyszczeniu bębna pralki wlej do skrytki 2 szklanki kwasu i włącz cykl o wyższej temperaturze. Wszelkie nieczystości zostaną wyeliminowane, podobnie jak nieprzyjemna woń stęchlizny. Ocet pomaga również usuwać brzydki zapach z ubrań. Wlej do wanny ciepłą wodę i 2 szklanki kwasu. Do mieszanki włóż ciuchy na całą noc. Nazajutrz upierz je tradycyjnie.

REKLAMA

Kiedy zrezygnować z octu do prania?

Z octu lepiej nie korzystać w przypadku:
-prania ciemnej odzieży,
-prania odzieży sportowej.
Ponadto nie można go stosować wraz z nadtlenkiem wodoru i chlorem.

Podziel się: