Wlej pod ogórki. Latem będziesz je zbierać tonami

podlewanie ogórków nawozem
fot. screen Youtube / @sadelllen

Piękna wiosenna aura sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz. Ogrody po długiej zimie wreszcie tętnią życiem, a wiele osób powoli szykuje się do wysiewu ogórków. W tym roku możesz zebrać naprawdę pokaźne plony. Wystarczy, że zawczasu wzmocnisz sadzonki domowym substratem. Będą silne i zdrowe, a w sezonie ogórków będziesz mieć pod dostatkiem. Ten rok będzie należał do ciebie!

REKLAMA

Odżywka, którą za chwilę poznasz, jest witaminową kwintesencją. Obecny w niej fosfor, potas i azot zmobilizują sadzonki do wzrostu i uodpornią na szkodniki i choroby. Nie zwlekaj, tylko idź do sklepu po potrzebne produkty. Przy okazji zaopatrz się w dodatkowe skrzynki, bo plony będziesz liczyć na tony!

Zasilanie ogórków domowym sposobem

Do zrobienia nawozu użyj ok. 11 g drożdży instant (w proszku) i 1 litra wody. Oba składniki połącz ze sobą, a potem wsyp do nich łyżeczkę cukru i wszystko wymieszaj. W ten sposób żywe organizmy przez trochę dłuższy czas pozostaną w ziemi, a tym samym odżywka nie utraci tak prędko swojej dobroczynnej mocy.

Jak aplikować odżywkę?

Powstałą mieszankę odłóż na 60 minut ciepłe miejsce, aby zaczęła się lekka fermentacja. Potem środek rozwodnij. Wlej do niego 10 litrów wody i gotowe. Możesz podlewać warzywa na działce. Fachowcy radzą, by przeznaczyć około 300-500 ml nawozu na każdą sadzonkę ogórka.

REKLAMA

Dzięki tej niezwykłej miksturze rośliny będę mniej podatne na wszelkie zarazy. Zdecydowanie przyspieszy się ich wzrost, a plony będą dorodne i liczne.

Czytaj też: Ślimaki weszły do ogrodu? Rozłóż te liście, a uciekną gdzie pieprz rośnie

Podziel się: