Wlej to do gofrownicy
YouTube screen | Cleverly

Wlej to do gofrownicy i usmaż, a brud zejdzie w mgnieniu oka. Dzięki temu trikowi nie będziesz musiał bać się, że zarysujesz powierzchnię. Będzie czysta w kilka minut bez szorowania. 

Gofrownica przydaje się nam gdy chcemy usmażyć pyszne i chrupiące gofry, ale nie tylko. Można wykorzystać ją do zrobienia także placków ziemniaczanych. Po dłuższym czasie użytkowania mogą pojawić się przypalone plamy tłuszczu, które znacznie wpływają na smak i zapach gofrów. Okazuje się, że jest świetny trik na wyczyszczenie gofrownicy w błyskawiczny i skuteczny sposób bez szorowania po powierzchni. Na czym polega ten patent? Wyjaśniamy poniżej.

Wlej to do gofrownicy, a zdziwisz się efektem

Aby bez szorowania wyczyścić gofrownicę z przypalonych plam wystarczy, że przygotujesz pewną mieszankę. Przed jej przygotowaniem włącz gofrownicę. Do miski wlej 1/4 szklanki wody oraz dodaj 2 łyżki skrobi ziemniaczanej lub mąki kukurydzianej. Wymieszaj energicznie i wlej całość do rozgrzanego sprzętu. Usmaż tak jak gofra, ale krócej – 2-3 minuty.

Prosta mieszanka sprawi, że cały brud przyklei się do „gofra” i odejdzie bez konieczności skrobania, szorowania powierzchni gofrownicy. Będziesz niezwykle zachwycony rezultatem jeśli wypróbujesz tego triku. Nie pożałujesz!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę