kret
fot. screen Youtube / Gartenzeile

Niemal każdy właściciel ogrodu traci nerwy, gdy widzi na nim mnóstwo kopców, które są efektem działalności kreta. Niewielkie pagórki ziemi nie wyglądają elegancko, a w dodatku szkodnik w trakcie polowania na owady, nie spogląda na przeszkody obecne się na jego szlaku. Wskutek tego dewastuje cenne rośliny, które rosną w ogródku. Na szczęście są metody, dzięki którym wypędzisz kreta raz na zawsze.

Naturalny odstraszacz kretów

Krety nie lubią ostrych zapachów, więc dobrą metodą jest przyrządzenie roztworu opierającego się na oleju. Gdy wlejesz go do tunelu, wykurzy szkodnika na sporą odległość. Olejowy odstraszacz działa bardzo długo, co jest jego ogromną zaletą – nośnik aromatu, czyli olej, nie przesącza się przez glebę tak łatwo, jak zwykła ciecz.

Ten trik bazuje nie tylko na oleju, ale także na czosnku, aczkolwiek można wrzucić do kompozycji również inne produkty o intensywnym zapachu, np. cebulę. Woń unosi się tylko w tunelach pod ziemią, więc dla ludzi jest niewyczuwalny na co dzień.

Jak stworzyć czosnkowy środek na krety?

Najpierw zaopatrz się w olej rycynowy (dowolna ilość) i kilka główek czosnku. Jeśli chodzi o proporcje, to musisz wiedzieć, że im więcej warzywa będzie w oleju, tym metoda będzie efektywniejsza.

Starannie rozgnieć ząbki czosnku, a potem odczekaj minimum godzinę. Wszystko po to, aby warzywo uwolniło więcej aromatu. Później włóż rozgniecione ząbki do pojemnika z olejem rycynowym i ulokuj w ciepłym, słonecznym miejscu na dobę. Dzięki temu olej zostanie wysycony aromatem czosnku.

Jak zastosować olej czosnkowy na krety?

Odstany olej możesz już używać w ogródku przeciwko kretom. Zobacz, gdzie znajduje się najwięcej kopców i wlej do paru z nich domowy specyfik. Wcześniej lekko rozkop kretowisko, aby swobodniej dostać się do tunelu. Aromatyczna mieszanka sprawi, że zwierzę nie wytrzyma w swoim obecnym lokum i będzie musiało jak najszybciej je opuścić. Ten patent nie zabija kreta, tylko skutecznie go odstrasza.

Czytaj też: Postaw na tarasie. Szerszenie natychmiast się oddalą


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę