Włoskie władze zapowiadają wprowadzenie własnej szczepionki przeciw COVID-19. We wtorek poinformowano, że jej skuteczność to 92,5 procent, a roczna produkcja wynosić będzie aż 100 milionów dawek.

Testowanie nowej szczepionki ma zakończyć się do lata. Wyniki dotychczasowej pierwszej fazy badań nad szczepionką firmy biotechnologicznej ReiThera przedstawione zostały w szpitalu zakaźnym Spallanzani w Wiecznym Mieście.

Szefowa podrzymskiej firmy ReiThera Antonella Folgore wyjaśniła, że szczepionkę można przechowywać w temperaturze 2-8 stopni Celsjusza.

Dyrektor naukowy szpitala Spallanzani Giuseppe Ippolito poinformował podczas prezentacji, że w testach uczestniczyło 100 osób, z których 45 otrzymało nową szczepionkę, aplikowaną w jednej dawce.

Wyniki badań okazały się zadowalające, gdyż u 92,5 procent zaszczepionych wytworzyły się przeciwciała. Jak zaznaczył Ippolito, szczyt wytwarzania przeciwciał zanotowano po czterech tygodniach od zaszczepienia.

– Włochy starają się osiągnąć niezależność w dziedzinie szczepionek – oznajmił nadzwyczajny rządowy komisarz do spraw kryzysu pandemicznego i koordynator kampanii szczepień Domenico Arcuri. Jednocześnie zapewnił, że rząd wyłożył wystarczające środki finansowe do prowadzenia prac na preparatem.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę