ue

Znany włoski wirusolog prof. Roberto Burioni ocenił, że Unia Europejska fatalnie prowadzi negocjacje w sprawie zakupu szczepionek przeciwko koronawirusowi. W jego ocenie to „katastrofa szczepionkowa”.

„Izrael zapłacił za szczepionki ponad dwa razy więcej niż Unia Europejska i ma ich pod dostatkiem. Dziękujemy UE za to, że oszczędnie gospodarowała pieniędzmi z naszych podatków, unikając takiego niepotrzebnego marnotrawstwa, jak zakup szczepionki ratującej życie”, napisał Burioni na Twitterze.

„Musimy też podziękować Niemcom, którzy zapłacili z góry, bo w przeciwnym razie zamówienie UE na szczepionki nawet by nie ruszyło, podczas gdy tysiące europejskich obywateli umierało i umiera”, stwierdził wirusolog w jednym z serii tweetów.

„To jest szaleństwo. Chce się płakać takiemu zagorzałemu kibicowi UE jak ja”, wyznał Burioni, który jest cenionym popularyzatorem wiedzy medycznej i stałym gościem programów w telewizji RAI.

W innym wpisie naukowiec skrytykował dyrektor generalną ds. zdrowia w Komisji Europejskiej Sandrę Gallinę.

„Urzędniczka, która prowadziła negocjacje UE w sprawie szczepionek (…) ze służbą zdrowia miała do czynienia po raz pierwszy w lipcu 2020 roku. Wcześniej zajmowała się rolnictwem i rybołówstwem. To nie jest UE, jakiej chcę”, napisał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę