Włóż cytrynę do maseczki ochronnej
YouTube screen | JECA SVAŠTARICA

Włóż cytrynę do maseczki ochronnej. Jeśli lubisz skuteczne i ekologiczne sposoby na zachowanie czystości w domu to ten trik ci się z pewnością przyda. Sprawdź i wypróbuj.

Każdy z nas ma w domu kilka maseczek ochronnych. Zużyte lądują od razu w koszu jednak wcale nie musisz tego robić, bo możesz je wykorzystać w swojej łazience. Dzięki temu patentowi twoja toaleta będzie pachnieć zawsze świeżo i cytrusowo.

Włóż cytrynę do maseczki ochronnej – patent, który przyda się każdemu

Kiedy w toalecie osadzi się kamień pojawiają się od razu nieprzyjemne zapachy. Dlatego po wyczyszczeniu kamienia warto zadbać o to, by osadzał się on znacznie rzadziej, a woda emanowała cytrusowym zapachem. Przyda się do tego maseczka oraz cytryna.

Cytrynę pokrój w plasterki, a maseczkę ochronną przetnij nożyczkami od boku by zrobić kieszonkę i odegnij od siebie warstwy. Od odciętej części maski odetnij gumkę i zostaw na później. Włóż w do kieszonki maski plastry cytryny, a następnie zawiąż odciętą gumką maseczkę – tak jak torebkę foliową. Tak przygotowaną maskę umieść w swojej cysternie toalety i zamknij klapę.

Włóż cytrynę do maseczki ochronnej
YouTube screen | Smart Fox

Ten trik sprawi, że już zawsze będziesz mieć świeży, cytrynowy zapach w trakcie spłukiwania wody, a w dodatku kwas cytrynowy opóźni powstawanie kamienia. Warto o nim pamiętać.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!