buty sportowe
fot. Pixabay

Każdy chciałby, aby z jego butów zawsze unosił się miły zapach. Szczególnie kiedy idziemy kogoś odwiedzić i będziemy musieli tam ściągnąć obuwie, więc na pewno nie chcielibyśmy, aby brzydko pachniało. Jednak czasami sytuacja może być problematyczna, na przykład, gdy od rana jesteśmy na nogach. Zamiast sięgać po gotowe środki ze sklepu, warto wypróbować domowy patent na nieprzyjemnie pachnące buty.

Jedną z najbardziej potliwych części ciała człowieka są stopy. Gdy na zewnątrz jest gorąco, a my nosimy buty wykonane ze słabej jakości materiałów, to z zapaszkiem, jaki później ulatnia się z butów ciężko sobie poradzić. Trzeba go jakoś zneutralizować. Tylko czego użyć? Poznaj kilka sprawdzonych, domowych sposobów

Jak usunąć przykry zapach z butów? Domowe sposoby

Torebki herbaty
Użyj świeżych, niezużytych torebek herbaty. Sprawdzą się one w przypadku lekkiej woni unoszącej się z wnętrza butów. Wystarczy upchać kilkanaście torebek herbaty we wnętrzu obuwia i zostawić je na całą noc. Powinny wchłonąć nieprzyjemne zapachy. Kolejnego dnia po prostu wyjmij je ze środka. Z takich torebek odradzamy parzenia herbaty.

Węgiel drzewny
To produkt, który doskonale pochłania zapachy. Jeśli masz go w domu, to użyj w razie potrzeby. Oprócz węgla przyda Ci się również materiałowy woreczek, który przepuszcza powietrze i blokuje przechodzenie drobnych cząsteczek. Umieść w nim fragment węgla drzewnego, a potem wsuń woreczek do wnętrza butów i pozostaw tak na całą noc. Rano swąd powinien zniknąć.

Żwirek kota
Jesteś właścicielem kota? Niewykluczone, że przyda Ci się jego żwirek. Włóż pewną ilość do butów i odstaw na całą noc. Po brzydkim zapachu nie powinno być śladu.

Czytaj też: Tani i skuteczny sposób na śnieżnobiałe skarpetki. Musisz przetestować


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę