gazetę

Włóż gazetę do lodówki – to sposób, który Cię zaskoczy! Podczas Świąt Bożego Narodzenia nasze lodówki pękają dosłownie w szwach. Często nie mamy już miejsca na kolejne potrawy, dlatego kładziemy wszystko obok siebie. Nieprawidłowe przechowywanie skutkuje tym, że wszystkie aromaty i zapachy tych dań przenikają przez opakowanie. Pomieszane zapachy wypełniają całą lodówkę, ale jednak jest na to genialny sposób z gazetą!

Po świętach lodówki są przepełnione różnymi potrawami, które mają aromatyczny zapach, są to na przykład sałatki czy śledzie w occie. W dodatku często nieprawidłowo przechowywana ryba, cebula czy sery pleśniowe również wydzielają charakterystyczny aromat, którego chcemy się jak najszybciej pozbyć z naszej lodówki. To sprawia, że ochota na jedzenie od razu nam przechodzi.

Oprócz zapachu, który ulatnia się na zewnątrz, to warto pamiętać także o tym, że przenika on do innych dań.

Zawsze mówi się, że to lodówka jest sercem naszej kuchni. Znajdują się w niej produkty, które uwielbiamy spożywać i nie umiemy bez nich normalnie funkcjonować. Lodówka powinna być utrzymywana w jak najlepszej czystości. Wystarczy, że źle zapakujemy jedzenie, a zapach  pochłonie wszystkie inne dania. Dlatego warto znać sposób, który sprawi, że o problemie z nieprzyjemnymi zapachami możemy zapomnieć!

Sposób na pozbycie się zapachów z lodówki – włóż do niej gazetę!

gazetę

Sposób, który świetnie radzi sobie z pozbyciem się nieprzyjemnych zapachów z lodówki jest gazeta. Zwilżoną, czarno-białą gazetę wcześniej należy zgnieść w kulkę i umieścić w lodówce na całą dobę, aby zapachy nie były tak intensywne.

Pozostawienie jej na całą dobę w lodówce pomoże pozbyć się przykrych zapachów, które nie będą przenikać do innych potraw. Po upłynięciu kilku godzin. Gazeta, która jest mokra, pochłonie wszystkie mało przyjemne zapachy.

Nie masz gazety pod ręką? Świetną alternatywą będzie także ocet, sok z cytryny oraz koci żwirek. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem kota, to możesz wsypać odrobinę żwirku do woreczka, a następnie związać i włożyć do lodówki.

Koniecznie wypróbuj ten sposób!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę