Lodówka
fot. pixabay.com

Nie da się ukryć, że zapachy, które mieszają się w lodówce tworzą czasem bardzo nieprzyjemny aromat. Szczególnie jeśli nie możemy pewnych potraw przechowywać w szczelnych pojemnikach. Czasem, po otwarciu drzwi lodówki zapach nieco nas odpycha.

Jak zadbać o ładny zapach w lodówce?

Aby ograniczyć brzydkie zapachy można co prawda regularnie dbać o to, aby w lodówce nie znajdowało się nadpsute jedzenie, jednak jeśli przechowujemy w niej świeże produkty o intensywnych zapachach to problem będzie powracał.

Szczególnie silne aromaty mają np. kiszonki, sery czy ryby i inne mięsa. Jak zatem uchronić wnętrze lodówki od miksu nieprzyjemnych aromatów? Jest na to banalny sposób, o którym mało kto wie. Co więcej, koszt wdrożenia takiego pomysłu jest praktycznie zerowy.

Darmowy sposób

Jeśli na sobotni wieczór planujecie romantyczną kolację we dwoje, to pod żadnym pozorem nie wyrzucajcie korka po winie. To właśnie on pomoże nam uratować lodówkę od brzydkich zapachów. Wystarczy, że naturalny korek obficie nasączymy aromatem do ciasta np. o waniliowym zapachu. Następnie korek taki umieszczamy w lodówce i gotowe. Po brzydkim zapachu nie ma śladu. Korek taki warto zmienić na nowy, co około dwa tygodnie. Taka regularność pozwoli nam zapomnieć o zapachowych problemach w lodówce.

Dowiedz się również, jak pozbyć się brzydkiego zapachu z odpływu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę