Umywalka
fot. pxhere.com

Odpływ to miejsce, w którym gromadzą się resztki jedzenia, włosy czy też inny brud. Nic więc dziwnego, że jeśli nie dbamy regularnie o czyszczenie tego miejsca, to z czasem może zacząć wydobywać się z niego nieprzyjemny zapach. Warto zatem wypróbować ten sposób, dzięki któremu nie będziemy musieli zatykać nosa wchodząc do łazienki czy kuchni.

Wsyp to do odpływu i zapomnij o brzydkim zapachu

Jeśli chcemy starannie wyczyścić odpływ naszej umywalki czy też zlewu, musimy zaopatrzyć się w zaledwie dwa produkty. Mowa tutaj o soli kuchennej i sodzie oczyszczonej. Do odpływu wsypujemy pół szklanki sody i tyle samo soli. Następnie po około 20 minutach całość zalewamy obficie wrzącą wodą i gotowe. Nasz odpływ jest zdezynfekowany i pozbawiony brzydkich zapachów.

Aspiryna nie tylko na ból głowy

W podobny sposób zadziała także wrzucenie do odpływu trzech tabletek aspiryny i zalanie octem spirytusowym – najlepiej jedną szklanką. Po około 15 minutach całość zalewamy gorącą wodą i gotowe. Nasz odpływ lśni czystością. Pamiętajcie jednak, że taka mieszanka może się nieco pienić dlatego zachowajcie ostrożność podczas zalewania jej wrzątkiem.

Dowiedz się również, jak wyczyścić umywalkę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę