Kret
fot. pxhere.com

Mimo opadów śniegu i środka zimy, krety bardzo często pojawiają się w naszych ogrodach. Niestety, zwierzęta te potrafią doprowadzić ogródek do ruiny. Każdy, kto miał do czynienia z kretami, doskonale wie, że proces wykurzenia ich z ogrodu niejednokrotnie jest długotrwały i uciążliwy. Jak zatem skutecznie pozbyć się szkodnika, przy zastosowaniu wyłącznie humanitarnych metod?

Krety nie lubią wyrazistych zapachów

Skutecznym sposobem na wykurzenie kretów z naszego ogrodu, jest wykorzystanie olejków eterycznych o intensywnym zapachu. Krety nie lubią między innymi zapachu cytrusów. Jeśli obficie namoczymy szmatkę sokiem z cytryny, a następnie umieścimy je kreciej norze, to po zwierzaku w mgnieniu oka nie będzie śladu.

Szum odstraszy szkodniki

Co więcej, krety nie lubią także głośnych dźwięków oraz zapachu innych zwierząt. Jeśli zatem mamy psa lub kota i zwierzęta ta regularnie przebywają w ogrodzie, to krety nie powinny niszczyć naszego trawnika i roślin. W pobliżu kreciej nory możemy ustawić także szklane butelki. Jeśli postawimy je pod pewnym kątem, to powiewy wiatru będą generowały dość głośny szum, który odstraszy zwierzęta.

Dowiedz się również, jak wyczyścić muszlę klozetową.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę