babcia
fot. Unsplash

Do straszliwej zbrodni doszło w Olchowcu, w powiecie biłgorajskim. 26-latek skatował swoją babcię na śmierć. W ruch poszły pięści, nogi, a nawet krzesło. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak przekazała lubelska policja – do szpitala trafiła seniorka w wieku 90 lat. Miała liczne obrażenia ciała, które bezpośrednio wskazywały, że była ofiarą pobicia. Niestety, na skutek wielu uszkodzeń ciała, 90-latka zmarła w szpitalu. Lekarze byli bezsilni.

Głównym podejrzanym okazał się wnuk starszej kobiety, Paweł P. Policjanci oczywiście zatrzymali i aresztowali 26-latka. W czasie interwencji podejrzany został zbadany alkomatem. Kontrola wykazała u niego 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Lubelska prokuratura poinformowała, że do sądu trafił już akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Oskarżono go o zabójstwo swojej babci.

„Oskarżony, używając wobec pokrzywdzonej przemocy polegającej na duszeniu rękoma, kopaniu, biciu pięściami, zadawaniu uderzeń krzesłem i kawałkiem drewna opałowego, spowodował u niej obrażenia ciała, które w rezultacie skutkowały zgonem pokrzywdzonej” – powiedział rzecznik lubelskiej prokuratury, Artur Szykuła, cytowany przez portal Planeta.pl.

Paweł P. przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył obszerne i szczegółowe wyjaśnienia, dotyczące popełnionej przez niego zbrodni.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę