O tym, że planując zrzucić zbędne kilogramy, trzeba pić dużo wody, nikogo nie trzeba przekonywać. Zazwyczaj dietetycy zalecają pic wodę z cytryną. Okazuje się, że lepsze skutki przynosi woda z cynamonem!

Dietetycy apelują o picie większej ilości płynów, zwłaszcza wody, która ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Wzbogacenie jej o pewne składniki potrafi przyspieszyć proces odchudzania i sprawić, że kilogramów będzie nam ubywać o wiele szybciej. Jednym z nich jest cynamon.

Cynamon potrafi obniżać poziomu cukru we krwi, a to właśnie jego wahania i gwałtowne skoki są odpowiedzialne za napady głodu. Ponadto cynamon daje uczucie sytości przez co nie czujemy potrzeby ciągłego podjadania.

Jak przygotować wodę z cynamonem? Redakcja Papilot przygotowała szybki przepis: Przygotuj wodę i cynamon w proporcjach 1 szklanka wody i 1 laska cynamonu. Zagotuj tak przygotowaną wodę i zostaw do przestudzenia. Przed podaniem rozcieńcz zimną wodą. Jeśli chcesz urozmaicić smak swojej wody z cynamonem możesz dodać do niej owoce, np. jabłka czy też gruszki. Ich smak najlepiej komponuje się z tą przyprawą.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!