Znany podróżnik i publicysta Wojciech Cejrowski nie przebiera w słowach, krytykując w mediach społecznościowych PiS. Wypomina partii rządzącej nieuchwalenie nowej konstytucji i brak planu na tegoroczne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Nie mieliście napisanej konstytucji, gdy startowaliście w wyborach z hasłami, że trzeba konstytucję zmienić, prawda? I nie macie jej napisanej do dziś”, punktuje Cejrowski w poście zatytułowanym „Bezpartyjny list do PiS”. „Nie mieliście napisanej żadnej ustawy, gdy ogłaszaliście swój program dobrej zmiany, prawda? A dziś piszecie je w pośpiechu i uchwalacie w pośpiechu niedopracowane”, stwierdza podróżnik.

Wojciech Cejrowski odnosi się też do nieudanych obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. „Nie mieliście żadnego planu obchodów stulecia niepodległości, prawda? Gdybyście mieli, to byście się nimi chwalili dwa lata temu, prawda? I to byłoby dobre – coś konkretnego w kampanii wyborczej. Ale nie było się czym chwalić, bo nie mieliście gotowego planu. I dlatego teraz nie ma hucznych obchodów – jest gra pozorów”, ocenia i dodaje: „Wydać 200 milionów potrafi każdy, ale hasło »200 milionów« to nie jest plan i nie są to huczne obchody, lecz zaledwie wysoki rachunek za… Za jedno wielkie nic”.

„Naród nadal musi sobie sam organizować swoje święto”, podkreśla Cejrowski. „A wy? Przyłączacie się w ostatniej chwili do naszych obchodów?”, pyta.

Na koniec wpisu podróżnik grzmi, że taki rząd jak ten Mateusza Morawieckiego nie jest do niczego narodowi potrzebny, a społeczeństwo często musi radzić sobie nie tylko bez niego, ale również „przeciw” niemu. „Dajemy sobie radę bez was, bo nie mamy wyjścia. Tylko po co wy nam jesteście potrzebni, skoro wciąż musimy sobie dawać radę sami? I najczęściej musimy sobie dawać radę przeciw wam”, podsumowuje Cejrowski.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!