Poznańska Agencja Mienia Wojskowego otworzyła punkt sprzedaży, w którym można kupić instrumenty muzyczne. Jakie? Werble, klarnety, saksofony, gitary. Dodatkowo w stałej sprzedaży oprócz instrumentów znajduje się wycofany sprzęt armii oraz elementy umundurowania. Zyski Agencja Mienia Wojskowego przeznaczy na techniczną modernizację armii.

– To nie pierwszy raz, kiedy będzie można u nas kupić wycofane z armii instrumenty, tyle że wcześniej były to pojedyncze sztuki. Tym razem oferta będzie bogatsza. To głównie sprzęt z lat dziewięćdziesiątych, ale znajdą się też egzemplarze o dekadę młodsze – poinformował dyrektor AMW w Poznaniu. Na zainteresowanych czeka między innymi: waltornia marki Hans Hoyer warta 1300 złotych oraz saksofon tenorowy Buescher 400 kosztujący 600 zł. Do nabycia jest naprawdę mnóstwo przeróżnych instrumentów.

W punkcie można kupić także inne elementy lub przedmioty z polskiej armii. Są koszule oficerskie, skórzane czarne rękawice lub płaszcze służbowe Sił Powietrznych. – O mienie, które wycofano z armii, jednak w dużej mierze są to rzeczy nowe lub mało używane, wyjątkowo starannie wykonane, bardzo dobrej jakości, produkcji polskiej. Takie, które nowym właścicielom z pewnością posłużą jeszcze przez długi czas. Do zakupów u nas zachęcają nie tylko konkurencyjne ceny i różnorodna oferta, ale gwarancja tego, że to autentyczny wojskowy sprzęt z pierwszej ręki – zapewnił Krzysztof Dembiński, dyrektor.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę