Im WOŚP jest bardziej popularna, a pula zebranych pieniędzy bardziej imponująca, tym bardziej społeczeństwo jest podzielone w kwestii akcji Owsiaka. Forma walki zwolenników z przeciwnikami czasami zakrawa na paranoję!

Do tej pory można było spotkać się z opcją podpisywania oświadczeń potencjalnych pacjentów, że nie życzą sobie w razie konieczności leczenia sprzętem finansowanym z WOŚP. Tym razem pewien lekarz postanowił sam wyjść na przeciw przeciwnikom Orkiestry, do których według niego obligatoryjnie należą PiS-owcy.

Dowodem gorliwości lekarza przyjmującego w Rumi ma być zdjęcie informacji, która pojawiła się na drzwiach gabinetu. Fotografię tę opublikował na profilu FB grupy dyskusyjnej przeciwników rządu Wojciech Wieczorek, lekarz pracujący w Przychodni Panaceum w Rumi. Podpisał ją pytaniem: – A co, nie mogę?

Nie wiadomo czy to tylko prowokacja lekarza na potrzeby mediów internetowych, czy faktycznie taka informacja była dostępna dla pacjentów. NZOZ Panaceum do tej pory oficjalnie nie potwierdził autentyczności komunikatu. Natomiast sam lekarz pytany przez internautów o reakcję NFZ miał odpowiedzieć: – To mój prywatny. NFZ może mi razem z PiS pocałować w…. .

Do sprawy odniósł się Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej z Gdańska doktor Roman Budziński, tak oceniając wybryk medyka: – To po pierwsze jest głupotą, a po drugie to przestępstwo.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę