wózki na zakupy
fot. Pixabay

Czy istnieje jakiś sposób na odblokowanie wózka sklepowego bez użycia monety? Poznaj kilka łatwych sztuczek, a poradzisz sobie z tym zadaniem bez użycia pieniędzy.

Udając się do sklepu na zakupy, czasami nie mamy w portfelu monety, która pozwala na odczepienie wózka. Okazuje się, że bilonu wcale nie musisz mieć. Istnieją bowiem proste triki, które umożliwiają skorzystanie z wózka sklepowego bez użycia monety.

Patent na skorzystanie z wózka na zakupy bez monet

Jedną z najprostszych metod jest żeton. I wbrew temu, co uważasz, to w ogóle nie musisz go mieć w zasięgu ręki. Wiele osób o tym nie ma pojęcia, ale w każdym supermarkecie, w którym znajdują się wózki, można zwrócić się z prośbą do pracowników sklepu o przydzielenie takich żetonów, które zadziałają identycznie jak moneta. Z reguły wystarczy zwyczajnie podejść do którejkolwiek z czynnych kas.

Wózek odblokujesz przy pomocy klucza

Możesz to uczynić na dwa sposoby. Pierwszy doskonale spisuje się tylko w przypadku kluczy, które mają kolistą główkę i jednocześnie są najpowszechniejsze. Włóż po prostu okrągły element do otworu – i tyle. Jednak patent ten ma ogromną wadę. Chodzi o obawy przed utratą tak użytego klucza. Warto więc nosić przy sobie jeden dodatkowy (niepotrzebny).

Jeśli chciałbyś skorzystać z tej drugiej metody, to będziesz potrzebować dwóch kluczy. Złóż je tak jak nożyczki (ząbki skierowane na zewnątrz), po czym włóż je do otworu. Gdy już odblokujesz wózek, uważnie wyjmuj klucze, tak by nie zniszczyć ząbkowania. W innym przypadku po zrobionych zakupach może Cię spotkać gorszy problem niż odczepienie wózka, a mianowicie otwarcie drzwi mieszkania.

Patent z brelokiem

Mnóstwo ludzi przyczepia je do kluczy, dla dekoracji lub po to, by się nie zgubiły. Breloczki są zwykle okrągłe lub mają przynajmniej takie zakończenia. W dodatku mają podobne wymiary do sporych monet, więc nadają się do niektórych sklepowych wózków równie dobrze, jak klucz.

Zobacz też: Tak usuniesz plamy z zamszu. Skuteczne domowe triki


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę