Twitter | NEXTA

Wojna w Ukrainie trwa już od ponad miesiąca. Na białoruskim profilu na Twitterze NEXTA pojawił się fragment nagrania z wizyty wiceministra obrony Rosji Junusa-Bek Jwekurowa w szpitalu. Polityk złożył życzenia rannemu żołnierzowi, a przy tym zaliczył wpadkę.

Obecnie brytyjski wywiad informuje, że rosyjska armia skupia się na ten moment na próbie okrążenia sił ukraińskich bezpośrednio naprzeciw separatystycznych regionów na wschodzie kraju od strony Charkowa na północy i Mariupola na południu.

Mer Mariupola Wadym Bojczenko w rozmowie z agencją Unian przyznał, że ukraińscy żołnierze wytrwale dążą do odpierania ataków wroga. Powiedział jednak, że Rosjanom udało się przejąć kontrolę nad częścią Mariupola.

Tymczasem białoruski portal NEXTA opublikował na Twitterze fragment wizyty wiceministra obrony Rosji Junusa-Bek Jewkurowa w szpitalu. Spotkał się tam z rannymi w walkach rosyjskimi żołnierzami. W rozmowie jednym z nich, który stracił nogę życzył mu, aby „szybko stanął na nogi”.

„Wiceminister obrony Rosji Jewkurow, przyznając kapralowi nagrodę, który stracił nogę, życzył mu by „wyzdrowiał i stanął na nogi” – informuje portal.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę