Wrzuć do kopca lub nory. Kretów i nornic już nie zobaczysz

kret i nornica
fot. screen Youtube / Gartenzeile / Pixabay

Nornice i krety są częstymi bywalcami naszych ogrodów i mogą w nim nabroić. Należałoby się ich jak najszybciej pozbyć. Nie zawsze środki chemiczne czy inne rzeczy ze sklepów przynoszą efekty. Wtedy pozostaje nam walczyć z intruzami po swojemu. Można na przykład odstraszyć je zapachami, których nie znoszą. Pewnie słyszałeś o metodzie z maślanką, którą wlewa się do kopca, aby wypędzić kreta. Do dyspozycji masz jeszcze 1 patent, dzięki któremu z ogrodu ewakuują się również nornice. Możliwe, że potrzebny produkt spożywczy masz w swojej lodówce.

REKLAMA

Sposoby na krety i nornice. Wyniosą się z twojej posesji w okamgnieniu

Domowych metod na odstraszanie szkodników jest bez liku. Jeśli jeden nie działa, warto wypróbować drugi i trzeci – aż do skutku. Podejrzewasz, że na twojej działce grasują np. nornice? W takim razie podejdź do tunelu, w którym może teraz przebywać intruz. Zasyp wnękę glebą (w przypadku obecności kreta, musisz zasypać kopiec). Po paru dniach dostrzeżesz, które z nich szkodnik znów odsłonił i będziesz wiedział, które miejsce zamieszkuje. Wtedy go pokonasz. Oto niezawodny patent na szkodnika wprost z kuchni!

Gryzonie mają bardzo czuły zmysł węchu i gdy poczują nieprzyjemny zapach, od razu się oddalają. Wobec tego spróbuj to wykorzystać i załatw je… zepsutym serem pleśniowym! Włóż go do nory lub kretowiska, a zadziała jak najlepszy odstraszacz. Jego woń jest dla kretów i nornic bardzo drażniąca i nie będą chciały dłużej panoszyć się w twoim ogrodzie. Jeszcze tego samego dnia opuszczą go z przyjemnością, a ty będziesz mieć problem z głowy.

Na krety obezwładniająco działają także inne zapachy. Więcej o tej metodzie przeczytasz tutaj.

REKLAMA

Podziel się: