muszla klozetowa
fot. screen Youtube / DIAQUA AG

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z toalety? Mycie łazienki nie należy do nieprzyjemniejszych czynności. Tymczasem prostymi metodami można sobie to zadanie ułatwić. Domowe sposoby są tanie i sprawiają, że toaleta jest czysta i przyjemnie pachnie. Skorzystaj z mocy drożdży w czasie sprzątania, a będziesz zachwycony!

Jak zneutralizować nieprzyjemny zapach z toalety?

Kostkę drożdży zawsze warto mieć w domu. Przyda się nie tylko podczas pieczenia. Pomoże usunąć także brzydki zapach z muszli klozetowej. Wystarczy wyjąć kostkę z papierowego opakowania i wrzucić kawałek do sedesu wraz z cukrem. Gdy drożdże wylądują na dnie muszli, dodaj do nich odrobinę ciepłej wody i ok. 3 łyżeczki cukru. Będzie to pożywka dla mikroorganizmów, które wykonają całą pracę w toalecie. Taką toaletę zostaw na całą noc. Później spłucz zawartość i przy użyciu specjalnej szczotki wyczyść ścianki oraz dno WC. Ponownie spłucz i gotowe!

Dlaczego drożdże doskonale sprawdzają się podczas sprzątania?

Mogą być naturalnym substytutem sklepowych detergentów, które często sprawiają, że w czasie porządków szczypią nas oczy i skóra. Sięgając po drożdże eliminujemy ryzyko toksycznego oddziaływania środków chemicznych. Ponadto spłukując je do kanalizacji nie zanieczyszczamy środowiska wodnego. Drożdże z uwagi na sporą zawartość siarki mają działanie przeciwbakteryjne.

Jak pozbyć się kamienia w toalecie?

Kamienne osady skutecznie rozpuści domowy środek na bazie sody oczyszczonej i soku z cytryny. Połącz je ze sobą, przelej do sedesu i zostaw na 3 godziny, potem przetrzyj szczotką i gotowe!

Jak usunąć żółte plamy z toalety? Użyj czosnku

Warzywo ma właściwości odplamiające i dezynfekujące. Czyszczenie WC wcale nie musi być dla Ciebie udręką. W tej metodzie musisz tylko coś do niej wlać. Przygotuj:
-1 torebkę herbaty,
-3 ząbki czosnku (bez łupin),
-2 szklanki wrzącej wody.

Zaparz herbatę i zaczekaj, aż wystygnie. Najlepiej zrób taki napar wieczorem. Przed pójściem spać dodaj go do muszli klozetowej wraz z czosnkiem, a rano spłucz.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę