Wrzuć to do zlewu. Brzydka woń zniknie w kilka minut

zlew
fot. screen Youtube / Padhuskitchen

Zdradzamy łatwy i skuteczny patent na nieprzyjemny zapach ze zlewu. Wystarczy, że wrzucisz do niego torebkę herbaty, a szybko pozbędziesz się kłopotu.

REKLAMA

Dlaczego umywalka zaczyna brzydko pachnieć?

Niekiedy ze zlewu zaczyna unosić się przykra woń, którą ciężko jest tak po prostu zneutralizować. Z reguły pojawia się ona w starych, tandetnych aparaturach, szczególnie w blokach. Ale może pojawić się również w zlewie założonym całkiem niedawno. Okropny zapach to efekt przytkanych rur. Same pozostałości, które blokują przepływ wody przez instalację niekoniecznie są ogniskiem przykrej woni. Ale z racji tego, iż utrudniają one odpowiedni przepływ wody, to w tych obszarach kumulują się rozmaite bakterie.

Z czasem może uzbierać się ich naprawdę sporo, a wtedy właśnie towarzyszy temu dotkliwy zapach ulatniający się ze zlewu. Gruntowne wyeliminowanie go – mimo zastosowania silnych detergentów – zwykle jest trudne i długotrwałe. Na szczęście istnieje szybki i fenomenalny sposób na uporanie się z problemem. Wystarczy zaopatrzyć się w zużytą torebkę po herbacie.

REKLAMA

Tak usuniesz brzydki zapach ze zlewu

Produktem, który świetnie radzi sobie ze swądem jest torebka herbaty (także zużyta). Uwalnia intensywny i przyjemny aromat, który zwyczajnie przyćmi ten wydobywający się z umywalki.

Na początku zagotuj wodę w czajniku, następnie wsadź torebkę herbaty (lub kilka sztuk) w otwór zlewu, a potem zalej ją gorącą wodą z czajnika. Torebkę pozostaw w odpływie umywalki na całą noc. Płyn będzie stopniowo przez nie przepływać i docierać do nieprzyjemnie pachnących rur. Rano torebkę wyjmij i wyrzuć. Po nieprzyjemnym zapachu nie będzie śladu. Całą czynność co pewien czas powtarzaj, jeśli nie chcesz całościowo wyczyścić swojego dopływu w tym momencie (kiedyś niestety będziesz musiał to zrobić).

Czytaj też: Jak pozbyć się tłuszczu z szafek kuchennych? Odlotowy trik

REKLAMA