łóżko w sypialni
fot. Pixabay

Sypialnia to wyjątkowe miejsce w naszym domu – to właśnie w niej odpoczywamy i relaksujemy się. Aby czuć się tam dobrze, powinniśmy zadbać o to, aby pomieszczenie było nie tylko sympatyczne i komfortowe, ale także sterylne. Tylko wtedy nie rozwinie się w nim pleśń. Gdy jest już jednak za późno – trzeba koniecznie ją zwalczyć! Poznaj sprawdzony domowy sposób.

Konsekwencje wdychania pleśni

Pleśń może przyczynić się do rozwoju chorób układu oddechowego. Inne typowe objawy to katar, zakażenia, bóle głowy i duszności. Poza tym jesteśmy bardziej narażeni na różne schorzenia, bezsenność, apatię czy uczucie zmęczenia. Raczej nikt nie chciałby, aby spotkały go te dolegliwości. Sprawdź jak zapobiec rozwojowi pleśni w mieszkaniu!

Jak wyeliminować pleśń z sypialni?

Najłatwiej „wpuścić” ją do domu zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Wtedy właśnie zaczyna się sezon grzewczy, a my bardzo rzadko otwieramy okna. Obawiamy się, że gdy do środka wpadnie świeże powietrze, to całe ciepło ucieknie na zewnątrz. A przecież niewietrzone pokoje stanowią doskonałe środowisko dla rozwoju pleśni!

Systematyczne wietrzenie w ciągu dnia jest nieodzowne, ale oprócz tego można zastosować jeszcze jedną broń – naturalny pochłaniacz wilgoci. Umieść go np. w tak niepozornym miejscu, jak strefa pod łóżkiem. Nawet musisz iść po niego do sklepu. Wystarczy, że przejdziesz się do… swojej kuchni! Z pewnością masz w niej sól, która przecież fantastycznie absorbuje wilgoć!

Rozsypanie przyprawy na posadzce nie byłoby wygodne, a na dodatek wyglądałoby nieestetycznie. Zamiast tego wsyp sól na talerzyk lub do miseczki i połóż pod meblem. W ten sposób uzyskasz domowy pochłaniacz wilgoci i jednocześnie odświeżacz zapachu! Wsyp go do woreczka zrobionego z naturalnego tworzywa i dodaj parę kropel dowolnego olejku eterycznego.

Zobacz też: Spryskaj tym meble. Genialny sposób na pleśń


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę