Wstrząsające nagranie. Gruzini katowali Polaka na ulicy [FILM]

Gruzini pobili Polaków pod Wrocławiem
fot. SIECHNICE FORUM / Facebook

W Siechnicach k. Wrocławia doszło do okrutnej bójki. Ofiarami było czterech mężczyzn, a agresorami – grupa obcokrajowców. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak kilku cudzoziemców kopie leżącego na ziemi mężczyznę. „Grupa agresywnych obcokrajowców jeździła rowerami i nagle uznali, że dwóch Polaków nie ustąpiło im miejsca” – opisują bójkę internauci. Pierwszy zatrzymany to obywatel Gruzji. Poszkodowani są Polakami.

REKLAMA

O sprawie informuje w środę lokalny serwis „TuWroclaw.pl”.  Do zdarzenia doszło we wtorek, 21 maja, w Siechnicach pod Wrocławiem. W udostępnionym w mediach społecznościowych nagraniu widać grupę bijących się osób. W tłumie obcokrajowców było dwóch mężczyzn, wyglądających na ofiary. Jeden z nich leżał na ziemi, będąc kopanym przez grupę cudzoziemców.

„Grupa agresywnych obcokrajowców jeździła rowerami i nagle uznali, że dwóch Polaków nie ustąpiło im miejsca” – relacjonuje w sieci świadek zdarzenia, którego komentarz cytuje portal „TuWroclaw.pl”. Chwilę po publikacji pojawiły się nieoficjalne informacje, że napastnicy to obywatele Gruzji.

REKLAMA

Wstrząsające nagranie spod Wrocławia. Grupa cudzoziemców kopie Polaka, leżącego na ziemi. Pierwszy zatrzymany to obywatel Gruzji

Sprawa została zgłoszona na policję przez świadków zdarzenia. Lokalni funkcjonariusze są w trakcie dochodzenia w związku z bijatyką.

„Prowadzimy przez cały czas działania zmierzające do zidentyfikowania osób, które brały udział w bójce” – przekazał portalowi „TuWroclaw.com” Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

„Nie wiadomo, czy do konfliktu doszło tylko pomiędzy obcokrajowcami, czy byli tam Polacy” – przekazali policjanci.

REKLAMA

W środę, po godz. 14:00, lokalny portal poinformował o pierwszym aresztowaniu. Częściowo potwierdziły się wcześniejsze, nieoficjalne doniesienia – zatrzymano obywatela Gruzji. Policja zapowiada dalsze zatrzymania.

„Prowadzone są obecnie czynności, wyjaśniamy, kto tak na prawdę był prowodyrem tej bójki. Kolejne zatrzymania to tylko kwestia czasu” – mówi Jabłoński z KMP Wrocław.

Wcześniej w środę policjant poinformował, że ofiarami pobicia padło czterech mężczyzn – Polaków.