REKLAMA

świerk
fot. Pixabay

Choinka to stały element świąt Bożego Narodzenia. Żywe drzewko pięknie pachnie i wygląda wdzięcznie. Zapewnij mu optymalne warunki w domu, a przetrwa bardzo długi czas. Zdradzamy łatwy domowy patent, dzięki któremu utrzymasz iglaka dłużej przy życiu.

REKLAMA

Z drzewka prędzej czy później zaczną spadać igły, a ty będziesz musiał je non stop zbierać. To na dłuższą metę jest denerwujące. Natomiast choinka, która codziennie gubi setki igieł, traci swój urok i zaczyna straszyć. Co zrobić, by drzewko dekorowało salon do Nowego Roku i jeszcze dłużej? To proste – wystarczy jedna sztuczka.

Choinka będzie stała dłużej niż zwykle. Wystarczy 1 trik

W sklepie też można kupić specjalne specyfiki przeznaczone do żywych choinek, które działają dość dobrze, ale po co przepłacać? Przed świętami i tak mamy sporo wydatków, więc lepiej przeznaczyć te pieniądze na coś potrzebnego, a z problemem oblatujących igieł można poradzić sobie inaczej. Domowy środek jest równie skuteczny, a najważniejsze, że zapobiega opadaniu igieł. Jego przygotowanie jest banalne. Jeśli zawsze podlewasz drzewko tylko wodą, to wsyp do niej sól albo cukier (wystarczy 1 łyżka na 1 litr wody).

REKLAMA

Powyższa metoda sprawdzi się w przypadku żywych roślin zarówno w doniczkach, jak i w stojakach. Oba składniki efektywnie podtrzymają choinkę przy życiu. Pamiętaj, aby patent z wodą i solą/cukrem powtarzać co kilka dni. Ponadto przyprawy wspomogą korzenie iglaka w doniczce. Tym samym na wiosnę będziesz mógł przesadzić choinkę do ziemi w ogrodzie.

Jaką choinkę wybrać?

Jodła kaukaska w porównaniu z innymi drzewkami iglastymi jest bardzo wytrzymała. Jeśli więc zależy ci na tym, by świąteczna ozdoba stała w pokoju przez długi czas, to poproś sprzedawcę właśnie o ten egzemplarz. Kolejną zaletą tej choinki jest fantastyczny wygląd. Poza tym masz jeszcze do dyspozycji świerk srebrny i sosnę pospolitą.

REKLAMA

REKLAMA