popiół i pranie w pralce
fot. screen Youtube / Smart Fox

Obecnie prawie w każdym gospodarstwie domowym używa się detergentów. Ale kiedyś, kiedy nie były jeszcze tak mocno rozpowszechnione, stosowano proste, domowe i równie skuteczne środki. I nie zmienił tego nawet upływ czasu. Skoro przynosiły efekt dawniej – przyniosą i teraz. Nie można o nich zapominać – dziś dowiecie się, dlaczego warto wsypać popiół z kominka do prania!

Czy przyszłoby Ci kiedyś do głowy, aby wsypać popiół do prania w pralce? Pewnie nie, bo uważasz, że taki produkt zepsuje proces mycia i osiądzie na ubraniach. Prawda jest jednak zupełnie inna. Ale musisz wiedzieć, jak to odpowiednio wykonać!

Jak stworzyć płyn do prania z popiołu?

Popiołu absolutnie nie wrzucaj do bębna wraz z praniem. Najpierw musisz go należycie przyrządzić. Po prostu zrób mieszankę na jego bazie.

1. Wsyp do 1 litra gorącej wody 6-8 łyżek popiołu – powinien pochodzić z naturalnego, nie lakierowanego drewna.

2. Pozostaw miksturę na ok. 20 godzin – nie dłużej, bo wtedy zmieni wartość pH i nie będzie już odpowiednia do prania.

3. W wysokim naczyniu umieść filtr i przelej przez niego specyfik – przecież nie chcesz, aby w praniu znalazły się spalone fragmenty drewna, tylko płyn na ich bazie.

4. Wlej do przecedzonej mieszanki parę kropel dowolnego olejku eterycznego – dzięki niemu pranie będzie przyjemnie pachnieć po wyjęciu z pralki.

5. Tak przygotowany płyn do prania przelej do zakręcanego szklanego pojemnika i używaj wtedy, gdy zajdzie taka konieczność.

Środek na bazie popiołu ma efektywną moc czyszczącą i kiedyś był naprawdę znanym preparatem piorącym. Jego największą zaletą jest to, że doskonale rozpuszcza tłuszcz.

Jak zastosować płyn na bazie popiołu?

Jak chcesz! Możesz wlać taki płyn albo bezpośrednio do bębna, albo do szufladki na środki piorące. Jednak nie przesadź z ilością – idealna porcja to około 5-6 łyżek stołowych. Nie musisz dodawać już nic innego – sam roztwór z popiołu wystarczy. Włącz normalny cykl prania i czekaj na spektakularne efekty! Taki zabieg jest bardzo praktyczny i prawie nic nie kosztuje. Może warto spróbować?

Czytaj także: Jak zaoszczędzić na praniu? Poznaj kilka sprawdzonych trików


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę