bukiet kwiatów
fot. Pixabay

Co zrobić, aby bukiet trzymał się dłużej? Istnieje pewien prosty i jednocześnie efektywny patent, dzięki któremu wydłużysz istotnie żywotność każdych ciętych kwiatów.

Według niektórych ludzi urokliwość ciętych kwiatów polega również m.in. na tym, że jest takie ulotna i można je podziwiać tylko przez krótki czas. Dzięki temu można naprawdę cieszyć się nimi bez reszty. Aczkolwiek większość osób, gdy już otrzyma od kogoś lub sobie sama sprawi bukiet, to jednak chciałaby cieszyć się nim jak najdłużej.

Jednak często zdarza się, że taka kompozycja kwiatów już nawet po 1-2 dniach pada. To bardzo smutne, szczególnie jeśli podarunek wręczyła nam ukochana osoba.

Na szczęście do dyspozycji mamy co najmniej kilka sposobów na wydłużenie żywotności ciętych kwiatów. Zdradzimy Ci dziś tanią i prostą sztuczkę, która jest efektywna i rekomendowana przez florystów.

Zrób 1 rzecz, a cięte kwiaty wytrzymają dłużej

Może wiesz o tym, że wkładając kwiaty pierwszy raz do wazonu, trzeba przyciąć im łodygi. A czy słyszałeś o sztuczce z cukrem? Wystarczy, że do wody w wazonie dodasz łyżeczkę tego słodkiego produktu, a zdecydowanie wydłużysz żywotność kwiatów.

Cukier to wielowymiarowy, prosty specyfik, który sprawia, że większość kwiatów bujnie się rozwija. Niestety patent ten ma jedną wadę. Ponieważ woda w wazonie zostanie wzbogacona o cukier, nie będzie już klarowna, tylko zmącona. Aby rozwiązać ten problem, można zaopatrzyć się w porcelanowy lub podobny wazon. W przypadku kryształowych niezbyt dobrze to wygląda.

Lecz samo wstawienie bukietu do wazonu i wsypanie do wody cukru to za mało. Wówczas roślinom wodę trzeba co drugi dzień wymieniać i znów wzbogacać o łyżkę cukru. Ponadto w czasie tego zabiegu musisz ponownie przyciąć im łodygi. Jeśli będziesz systematycznie ponawiać tę operację co dwa dni, możesz przedłużyć żywotność kwiatów nawet o kilka tygodni (osoby, które korzystały z tego triku, wspominają, że ich cięte kwiaty przetrwały 3,4 tygodnie).

Zobacz też: Wetrzyj to w odzież. Plama z podkładu zniknie w mig


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę