plama z podkładu
fot. screen Youtube / Colin Chilibeck

Plamy z podkładu usuniesz domowym sposobem przy pomocy popularnego kosmetyku. Rozprowadź go na zabrudzeniu, a potem lekko wetrzyj. Pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz starannie pod zimną wodą. Później ponownie posmaruj, rozetrzyj i odczekaj, a na końcu wypłucz, ale w ciepłej wodzie. Wypierz ubranie w pralce tak, jak zawsze. Gdy wyjmiesz je z bębna, dostrzeżesz, że po plamie nie ma śladu! Co daje tak fenomenalny efekt? Zwykła pianka do golenia! Ale pilnuj, by w czasie wcierania, nie uszkodzić odzieży przez przypadek!

Jak usunąć plamę z podkładu domową metodą?

To może zdarzyć się nawet wtedy, gdy wsiadasz do auta i chcesz ekspresowo poprawić makijaż. Pośpiech może mieć opłakane skutki. Pianka nie jest jedynym preparatem, którego można użyć w celu zneutralizowania plam po fluidzie, pudrze, olejku czy kremie do twarzy.

Możesz także zastosować składnik, który doskonale rozpuszcza tłuszcze (a przecież powyższe kosmetyki zawierają ich mnóstwo). Chodzi tutaj o mieszankę płynu do naczyń z sodą oczyszczoną.

Wetrzyj taki specyfik w zabrudzenie, a potem zasyp je starannie sodą. Poczekaj kilka minut, a potem wypierz poplamione ubranie – zabrudzenie zniknie na dobre!

Przeczytaj również:
Zdeptany dywan będzie puszysty jak nowy. Pamiętaj o 3 zasadach
Plamy z czerwonego wina: czym i jak je usuwać? Domowe metody
Jak usunąć żółte plamy z poduszek? Wypróbuj prosty patent


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę