Wsyp łyżeczkę pieprzu do pralki

Pieprz zazwyczaj dodajemy do potraw, by nadać im smaku. Ale czy zastanawialiście się kiedyś nad innymi zastosowaniami tej popularnej przyprawy? Poznajcie genialny trik, który powinien poznać każdy. Wystarczy wsypać łyżeczkę pieprzu do pralki! 

REKLAMA

Robiąc pranie często wkładamy ubrania do pralki, wsypać proszek i płyn i wcisnąć guzik startu. Niestety wiele osób popełnia jeden błąd – nie segreguje ubrań, przez to tracą swoje intensywne kolory. Okazuje się, że jest pewien trik, który powinien poznać każdy. Wystarczy wsypać do pralki pieprz, a efekty będą zaskakujące!

Wsyp łyżeczkę pieprzu do pralki. Efekty są rewelacyjne

Wsyp łyżeczkę pieprzu do pralki

REKLAMA

Co będzie gdy wsypiemy łyżeczkę pieprzu do pralki? Odpowiedź jest zaskakująca. Dzięki temu nasze ubrania będą mieć piękny i intensywny kolor.

Pieprz połączy się z proszkiem podczas prania, a następnie zbierze jego nadmiar z ubrań. To właśnie nadmiar osadu z środków piorących odpowiada za blaknięcie ubrań. Ubrania nie będą miały aromatu pieprzu, ale też nie będą mieć na sobie jego resztek, bo zostanie spłukany razem z płynem do płukania.

REKLAMA

Najpierw wsyp łyżeczkę pieprzu do pralki, a potem włóż ubrania i nastaw pralkę. Warto wypróbować tego sposobu. Dzięki niemu będziemy mogli cieszyć się intensywnością kolorów naszych ubrań na dłużej.

REKLAMA