Wsyp popularny składnik do bębna pralki. Brzydki zapach zniknie

Wsyp popularny składnik do bębna pralki
YouTube Screen | come cucinare

Wsyp popularny składnik do bębna pralki, a zapomnisz o nieprzyjemnym zapachu. Problem zniknie w kilka chwil. Sprawdź genialny patent.

REKLAMA

Czy zdarzyło Ci się otworzyć pralkę i poczuć nieprzyjemny zapach wychodzący prosto z bębna? To problem, który często dotyczy pralek używanych przez dłuższy czas. Ale wcale nie musi to oznaczać, że trzeba od razu wymieniać na nową. Sposobem na pozbycie się tego nieprzyjemnego zapachu może być wsypanie do bębna pralki pewnego popularnego proszku.

Wsyp popularny składnik do bębna pralki. Zaskakujące efekty

Do pustego bębna pralki wsyp sodę oczyszczoną. Znana również jako wodorowęglan sodu i jest jednym z najbardziej wszechstronnych produktów, które mamy pod ręką w kuchennej szafce. Jej właściwości oczyszczające są bardzo efektywne, wyróżnia się świetną absorpcją zapachów, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla pralek, które potrzebują odświeżenia.

REKLAMA

Wystarczy wsypać jedną szklankę sody oczyszczonej do bębna pralki, następnie włączyć program prania na najwyższej temperaturze. Soda oczyszczona będzie działać w trakcie prania i pozwoli na usunięcie brzydkiej woni z bębna. Jeśli chcesz zwiększyć działanie sody, możesz dodać do niej trochę octu. Octowa kwasowość skutecznie neutralizuje zapachy, a w połączeniu z sodą oczyszczoną tworzą potężny duet, który usuwa nieprzyjemne zapachy z bębna pralki.

Jeśli poczujesz nieprzyjemny zapach w bębnie pralki, nie myśl od razu o zakupie nowej, a zastosuj ten trik.  Jest to metoda tania i w dodatku łatwo dostępna i przyjazna dla środowiska.

Udostępnij: