REKLAMA

anturium
fot. screen Youtube / SP Natural Garden

O tej porze roku powinniśmy szczególnie zatroszczyć się o kwitnące rośliny doniczkowe. Skłaniają nas do tego warunki panujące w naszych mieszkaniach. Jesienią żywym okazom brakuje dostatecznej ilości światła słonecznego i są one bardziej podatne na szturm szkodników. Dodatkowo w pokojach panuje suche powietrze, co nie wpływa dobrze na rośliny. Z tej przyczyny warto znać zasady dbania o kwiaty doniczkowe, aby bujnie i zdrowo rosły. Na pewno przyda się też odpowiedni nawóz, który zmobilizuje je do rozwoju i kwitnienia. Ten domowy specyfik nie będzie cię nic kosztować.

REKLAMA

Nawóz za bezcen do kwiatów. Jak go zrobić i jak stosować?

Rośliny doniczkowe też powinniśmy wzmacniać jesienią. Jednak nie musimy posiłkować się specjalnymi środkami ze sklepów, które kosztują czasami fortunę. Czy nie lepiej byłoby przyrządzić całkowicie naturalną odżywkę własnoręcznie w domu? Ponadto jest to sposób na oszczędność, ponieważ specyfik jest darmowy. Jego podstawowym komponentem jest produkt, który przeważnie trafia na śmietnik.

Mamy na myśli pestkę awokado. Od tej pory jej nie wrzucaj, tylko użyj do zrobienia ekologicznego nawozu do kwiatów. W pestce owocu znajduje się magnez, azot, bor, potas i fosfor, a także mnóstwo innych składników mineralnych i witamin, które przyspieszają rozwój i kwitnienie roślin.

REKLAMA

Jak zrobić darmową odżywkę do roślin kwitnących?

Na początku ścieramy pestkę awokado na tarce (najlepiej jeszcze wilgotną), a potem uzyskane kawałeczki wrzucamy do kielicha blendera i dodajemy 1 litr wody. Wszystko starannie miksujemy, aby substancje pokarmowe przeszły do płynu. W ostatnim kroku kompozycję przecedzamy i możemy stosować do podlewania kwitnących roślin. Taka odżywka znakomicie się spisze w przypadku anturium. Aplikuj ją roślinie raz na miesiąc, a pąków będzie tyle, że nie nadążysz ich liczyć.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA