Wtopa Ryszarda Czarneckiego! Wydał kartkę świąteczną z błędem ortograficznym!

Eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki do posłów i współpracowników z Parlamentu Europejskiego rozesłał świąteczne kartki z własnym wizerunkiem. Bardzo miły gest przed Bożym Narodzeniem, ale coś poszło nie tak. I mniejsza już o stronę estetyczną kartki, która nie zachwyca, ale tu można zawsze powiedzieć, że to rzecz gustu. Co innego jednak z poprawnością językową i ortografią.

   

A na kartce Czarneckiego jeszcze gorzej niż z grafiką bożonarodzeniową jest właśnie z ortografią. W krótkich życzeniach na górze kartki w oczy rzuca się błąd. Zamiast „Merry Christmas”, europoseł Prawa i Sprawiedliwości życzy kolegom i koleżankom „Marry Christmas”.

Od razu pojawiły się w sieci nie tylko kpiny z angielszczyzny urodzonego w Londynie polityka, ale też złośliwe komentarze, że chce on kogoś poślubić i że być może jakieś mary prześladują eurodeputowanego Ryszarda Czarneckiego.

   

„Widziałem. Nawet ogłosiłem teorię, że pan Czarnecki namawia, żeby zawrzeć związek małżeński z Bożym Narodzeniem: Marry Christmas”, napisał na Twitterze Stefan Skrupulatny. „Powinien mieć jeszcze koronę na głowie. Very very wiocha”, skomentowała Kunegunda Stępieniowa. „Mary prześladują posła”, skwitował Waldemar Kuczyński.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News