REKLAMA

Siedziba PiS
Fot. Twitter

We wtorkowe popołudnie prezydent Andrzej Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, na skutek czego obaj opuścili więzienie. Niedługo później na ścianie budynku, w którym znajduje się siedziba Prawa i Sprawiedliwości pojawił się wielki napis.

REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda ogłosił we wtorek wydanie postanowienia o zastosowania prawa łaski wobec Kamińskiego i Wąsika. Na skutek tego obaj po godzinie 21:00 opuścili zakłady karne w Radomiu i Przytułach Starych.

Wulgarny napis na siedzibie PiS-u

Jak się okazuje, nie wszystkim taka decyzja przypadła do gustu. Na ścianie siedziby PiS w Warszawie pojawił się bowiem napis: „Duda, Kamiński, Wąsik – jesteście gni****”. Zdjęcie zamieszczone zostało w mediach społecznościowych.

REKLAMA

Cała sprawa odnosi się do wydarzeń z 20 grudnia, kiedy to Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie skazał Kamińskiego i Wąsika na dwa lata pozbawienia wolności. Powodem było nadużycie władzy w związku z tzw. aferą gruntową z 2007 roku.

Obaj politycy PiS zostali zatrzymani i skierowani do zakładów karnych. Zarówno były szef CBA, jak i jego zastępca postanowili rozpoczął strajk głodowy. We wtorek ich wyjściu towarzyszyły dziesiątki wyborców partii.

REKLAMA

REKLAMA