Wybielacz do butów zrób sam. Będą śnieżnobiałe i każdy zapyta, czy są nowe

białe trampki
fot. Pexels

Jeśli nosisz białe buty, dobrze wiesz, że często się brudzą, a utrzymanie ich w dobrym stanie, to nie lada sztuka. Z tej racji mnóstwo ludzi odpuszcza sobie zakup białych adidasów czy trampek z obawy o ewentualne, częste zabrudzenia. A lubimy je nosić, bo pasują do wielu strojów i nie wychodzą z mody. Co zrobić, by białe obuwie odzyskało dawny wygląd? Zrób wybielacz samodzielnie w domu, który jest tani i działa prześwietnie.

REKLAMA

Błoto, kurz i osad głęboko wnikają w tworzywo, więc ciężko jest je wywabić bez szwanku. Zazwyczaj usuwając plamy na butach, stają się one 2x większe, co dołuje nas jeszcze bardziej. Używanie klasycznego wybielacza do materiałów może tylko pogorszyć sprawę. W konsekwencji białe sneakersy będę musiały trafić na śmietnik. Mimo to rezygnacja z odnowienia jasnego obuwia również nie jest na miejscu. Przecież nie wypada chodzić po mieście w brudnych butach. Wystarczy stworzyć 1 magiczny środek i je wyczyścić. Odzyskają mlecznobiały kolor.

Domowy sposób na czyste buty. Będą jak nowe

Do pojemnika dodaj 1 łyżkę pasty do zębów i 1 łyżkę sody oczyszczonej. Dołóż jeszcze 1 łyżkę płynu do mycia naczyń i wymieszaj. Kompozycja składająca się z 3 składników zadziała jak profesjonalny wybielacz i nie zniszczy obuwia. Zażółcenia i brud znikną piorunem. Wszystko dzięki paście i sodzie, które mają moc wybielającą. Z kolei płyn myjący kapitalnie wyczyści materiał.

REKLAMA

Po przygotowaniu tej mikstury nanoś ją na białe adidasy przy pomocy nieprzydatnej szczoteczki do zębów, a potem szoruj je z wierzchu. Trik spisuje się na medal o każdej porze dnia i nada się do wszystkich surowców. Nadmiar domowego specyfiku zbierz ręcznikiem papierowym. Niesamowita biel będzie cieszyć twoje oczy przez pełen sezon.

Czytaj też: Nie wyrzucaj pojemnika po dezodorancie w kulce. Genialny trik

REKLAMA

Podziel się: