Spora liczba potraw, nadmierne spożycie kawy czy też palenie papierosów mogą skutecznie pozbawić zęby swojego naturalnego koloru. Na szczęście możemy temu zapobiec wprost z domowego zacisza, a to za sprawą sprawdzonych i skutecznych metod.

Na rynku dostępnych jest sporo domowych produktów do wybielania zębów, takich jak paski, pasty czy płyny. Niektórzy dodatkowo decydują się na samodzielne przygotowanie środka w postaci wody zmieszanej z sodą oczyszczoną. Każdy z tych sposobów zapewnia jednak krótkotrwały efekt.

W domu można przygotować znacznie skuteczniejszy i trwalszy środek. Na liście podanej przez ,,Wprost” widnieje chociażby nadtlenek karbamidu, czyli wybielacz, który poradzi sobie nawet z najgłębszymi przebarwieniami. Dzięki jego działaniu możemy szybko wybielić nasze zęby.

Niektóre zestawy, które można zakupić w drogeriach czy specjalistycznych sklepach zawierają żel w osłonce, która wpasowuje się w zęby. Po codziennym noszeniu przez 30-45 minut przez okres około 10 dni można dostrzec pierwsze efekty.

Skutecznie z przebarwieniami zębów radzą sobie również paski do wybielania zębów. Są one pokryte żelem na bazie nadtlenku karbamidu, a w dodatku są bardzo cienkie i niemal niewidoczne. Wystarczy nosić je przez kilka minut dziennie w okresie około 10 dni. Efekty mają utrzymywać się nawet do roku.

Jeśli jednak mamy problem z poważnymi przebarwieniami, tego typu środki również nie muszą zagwarantować oczekiwanego efektu. W takiej sytuacji należy udać się do dentysty i rozpocząć specjalistyczne leczenie.

TUTAJ KUPISZ PRODUKTY Z NATLENKIEM KARBAMIDU

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę