Wybuch bomby we Francji! Trwają poszukiwania zamachowca!

Co najmniej siedem osób zostało rannych w wyniku silnej eksplozji, do której doszło w piątek po południu w Lyonie na ulicy Wiktora Hugo. Straż pożarna otoczyła kordonem miejsce wybuchu – informuje Polska Agencja Prasowa.

Do eksplozji doszło ok. 17:30 na zamkniętej dla ruchu kołowego ulicy handlowej w pobliżu piekarni. Francuskie media informują, że wśród rannych jest dziecko. Na miejscu pracują służby. Władze miasta apelują do mieszkańców, by nie zbliżali się do miejsca zdarzenia, które służby porządkowe otoczyły kordonem.

Czytaj także:  Goryl zaatakował w ZOO! 46-latek w ciężkim stanie

Policja poszukuje mężczyzny, który według świadków, przejeżdżając na rowerze, podrzucił ładunek wybuchowy w samym centrum miasta. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Do ataku odniósł się prezydent Francji, Emmanuel Macron, który w czasie rozmowy w jednej ze stacji telewizyjnych określił zdarzenie „atakiem”. Wśród rannych dzisiejszego zamachu bombowego w Lyonie jest podobno 8-letnia dziewczynka. Wszystkim bliskim ofiar składam wyrazy współczucia – napisał szef polskiego MSWiA, Joachim Brudziński.

Czytaj także:  Goryl zaatakował w ZOO! 46-latek w ciężkim stanie

Do zamachu doszło w centrum Lyonu. Ulica, na której wybuchła bomba, jest zamknięta. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji przyczyną wybuchu mógł być ładunek ukryty w paczce wypełnionej gwoździami i śrubami.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.