Samolot
Pixabay.com

Do poważnej eksplozji doszło w fabryce samolotów „Aviastar” w rosyjskim Ulianowsku. W trakcie tekstów wybuchł samolot Ił-76, na skutek czego śmierć poniósł jeden z pracowników. Sprawą zajęła się już prokuratura.

W oficjalnym komunikacie wydanym przez biuro prasowe korporacji, do którego należy fabryka w Ulianowsku poinformowało, że kilku innych pracowników zostało rannych. Eksplozja nadeszła w chwili testowania kadłuba produkowania samolotu.

Dyrekcja fabryki poinformowała, że poszkodowanym udzielono pomocy. Biuro prasowe dodało, że wybuch miał miejsce w hali, gdzie produkowany był wojskowy samolot transportowy Służba Ił-76MD-90A.

– Na jednym z etapów montażu kadłub jest sprawdzany pod kątem szczelności poprzez pompowanie do przedziałów nadciśnienia. Podczas tych testów doszło do tragicznego incydentu – poinformował rzecznik korporacji, dodając, że szczegóły zdarzenia są jeszcze ustalane.

Ił-76MD-90A jest mocno zmodyfikowaną wersją samolotu transportowego Ił-76, a na co dzień jest używany m.in. przez rosyjskie wojsko. Propagandyści zwracają uwagę na jego zalety w postaci wzmocnionego skrzydła i mocniejszego silnika.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę