Światło dzienne ujrzał dokument przeznaczony tylko dla polityków PiS. Jak informuje portal PolskaTimes.pl są to jasne instrukcje, co mówić dziennikarzom na najważniejsze obecnie tematy. Jest to 19 punktów, które odnoszą się m.in. do zdrowia prezesa Kaczyńskiego, podnoszonych cen paliw oraz protestu niepełnosprawnych w sejmie.

Ostatni temat, czyli protest ma być komentowany następująco: „Ustawy przygotowane przez rząd spełniają postulaty, z którymi przedstawiciele rodzin niepełnosprawnych weszli do Sejmu”. W tym kontekście polityk PiS podczas rozmowy ma zwracać szczególną uwagę na to jak bardzo wrażliwy społecznie jest w tej kwestii rząd Morawieckiego. W wypowiedzi ma się też pojawić zapewnienie, że „od 2020 roku środki z funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych będą przeznaczane na najważniejsze potrzeby osób niepełnosprawnych i ich rodzin”.

Z kolei instrukcja dotycząca wypowiedzi w wypadku pytania o ceny paliw to: „Głównym czynnikiem rosnących cen paliw w Polsce są rosnące ceny ropy naftowej. Przy rosnących cenach ropy, ceny paliw w Polsce są nadal jednymi z najniższych w Europie. Suma akcyzy i podatków od paliw jest jedną z najniższych w Europie”.

Poruszona jest także sprawa zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. W tym przypadku sugerowana odpowiedź brzmi: „Przyczyną pobytu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w szpitalu jest wyłącznie choroba kolana. O tym, jak długo tam będzie, decydują lekarze”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę