REKLAMA

Odnaleźli nagranie z Morawieckim z 2016 roku. Mówił o emeryturach
fot. FinnishGovernmet | Creative Commons Attribution 2.0

Andrzej Pawluszek, przyszły sekretarz premiera Mateusza Morawieckiego wystosował długą listę oczekiwań dotyczącą wysokości wynagrodzenia, mieszkania czy paszportu dyplomatycznego. Do sieci trafiły poufne wiadomości mailowe.

REKLAMA

Serwis Poufna Rozmowa przekazał kolejne wiadomości, które miały pochodzić z prywatnej skrzynki Michała Dworczyka. Wiadomości miały zostać napisane w lutym 2018 roku. Działacz PiS, Andrzej Pawluszek został wtedy doradcą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Do Dworczyka miał wysłać CV i przedstawić swoje oczekiwania.

– Uprzejma prośba, abyś porozmawiał o w miarę sensownym wynagrodzeniu, bo jak skończy mi się urlop płatny w POT (Polskiej Organizacji Turystycznej – red.), będę chciał wziąć bezpłatny, a mieszkanie w Amsterdamie kosztuje mnie 1,5 tys. euro miesięcznie i będę musiał za nie płacić (kontraktu nie mogę zerwać do lutego) – miał napisać Pawluszek.

REKLAMA

W dalszej części wiadomości poprosił też o „przydział mieszkania służbowego” w centrum Warszawy. – Może być nawet małe, ale ważna jest lokalizacja w centrum – miał napisać. Do tego miał domagać się także telefonu iPhone 7 z 64 GB pamięci. – Potrzebny jest telefon z dużym wyświetlaczem do social mediów, ten model jest idealny – czytamy.

Andrzej Pawluszek w 2018 roku został sekretarzem Mateusza Morawieckiego. Warszawa toczyła wówczas spór z Izraelem o nowelizację ustawy o IPN. Pawluszek pomagał przy tej kwestii.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA