Wyczyść kanapę przy pomocy pokrywki od garnka. Będziesz zachwycony efektem

Kanapa
fot. pxhere.com

Wraz z upływem czasu, nasza piękna kanapa nie wygląda już jak wtedy, kiedy przywieźliśmy ją ze sklepu. Niestety podczas użytkowania meble, szczególnie te przeznaczone do siedzenia, bardzo szybko tracą swój dotychczasowy wygląd, ulegają zabrudzeniom i osiada na nich kurz. W prosty sposób można jednak odświeżyć naszą kanapę. Pomocna może okazać się pokrywka od garnka.

REKLAMA

Skuteczny płyn do czyszczenia kanapy

Na początku będziemy potrzebować 600 ml gorącej wody 0,5 szklanki spirytusu, 1 łyżkę płynu do naczyń i 1 łyżkę sody oczyszczonej. Wodę wlewamy do miski, a następnie dodajemy płyn do mycia naczyń i dokładnie mieszamy. Po chwili dodajemy sodę i ponownie mieszamy. Na samym końcu do całości wlewamy także spirytus.

Pomoże nam pokrywka od garnka

Następnie ściereczkę z mikrofibry moczymy w przygotowanym roztworze i dokładnie ją wyciskamy. Wilgotną ściereczkę dokładnie rozkładamy na kanapie, a następnie przykrywamy ją pokrywką. Rogi materiału obwiązujemy czy też dobrze ściskamy wokół rączki pokrywki. Tak przygotowanym „narzędziem” dokładnie pocieramy całą kanapę, wykonując okrężne ruchy. Nasza kanapa w mgnieniu oka będzie wyglądać jak nowa.

REKLAMA